NABÍDKA

NELLIME 121
NELLIME 121

KONTAKT

Tomáš Planka FINN-STAV Ostrava
Hulvácká 2082/3
700 30 Ostrava – Zábřeh

e-mail: planka@finn-stav.cz
tel.: 00420 603 413 440

IKIHIRSI, Kemijärvi, Finland
tel.: +358 447 332 770
www.ikihirsi.fi

Proč právě roubené stavby z masívního dřeva, těženého za polárním kruhem?

Dřevo z polární borovice, těžené v oblastech polárního kruhu je specifické vyšším obsahem pryskyřice a dalších látek. Je tedy podstatně odolnější proti klimatickým podmínkám.

Dřevo má velmi dobré statické vlastnosti, je pružné a tvarově přizpůsobivé momentálním podmínkám a případným statickým výkyvům. Má vysokou pevnost při relativně nízké hmotnosti.

Dřevo je přirozený antistatický materiál, omezuje víření prachu uvnitř místností. Tím, že dýchá přirozeným způsobem a filtruje alergeny , vytváří ideální klima pro alergiky, působí jako přirozený filtr a tím zamezuje průniku škodlivin z vnějšího prostředí.

Dřevo je ideální přírodní regulátor vlhkosti. roubené stavby z masívních materiálů tím nejpřirozenějším způsobem optimalizují vlhkost uvnitř staveb v závislosti na momentálních, vnějších klimatických podmínkách a udržují relativní vlhkost v ideálních hodnotách.

Dřevo vytváří příjemné interní klimatické podmínky, přirozenou pohodu a díky vysokému obsahu silic, přirozeným léčebným způsobem výrazně zpříjemňuje pobyt osobám trpícím chorobami respiračního charakteru. Svou přirozenou vůní která nikdy nepomine a nádhernou kresbou dřeva, velmi pozitivně působí na psychiku člověka.

Dřevo samo a stavby z masívního dřeva mají velmi vysokou životnost. Staré roubenky a dřevěné kostely jsou toho nejlepším důkazem.

Dřevo má ideální tepelně izolační a protihlukové vlastnosti. V létě je ve srubových stavbách příjemný chládek, v zimě naopak příjemné a ideálně rozložené teplo.

Dřevo je materiál, který teplo odráží, proto je doba potřebná k vytopení srubového domu nepoměrně kratší než u staveb zděných nebo kamenných.

Dřevo je požárně odolné. Zní to jako paradox, je to však lehce vysvětlitelné. V případě požáru je zuhelnatělá povrchová vrstva izolací, která brání dalšímu přístupu kyslíku. Moderní dřevěné konstrukce jsou výrazně odolnější než ocelové, které se hroutí naprosto neočekávaně a prakticky naráz. Parametry každé dřevěné budovy musí zaručit dostatečnou dobu k evakuaci lidí a to v řádech desítek minut. Tuto skutečnost zahrnují všechny technické normy, podle nichž se musí dřevěné domy stavět.

DŘEVO JE PROSTĚ TEN SPRÁVNÝ KROK K VAŠEMU NÁVRATU KE ZDRAVÍ A PŘÍRODĚ !

Jednotlivé profily trámů jsou vyráběny z Laponské borovice (polární borovice s červeným středem ), která má velmi těsné letokruhy a proto patří k nejkvalitnějším materiálům pro roubené stavby.